8.00 - 11.30 hod.
12.30 - 17.00 hod.

+420 494 539 027

Kalendář akcí

VELIKONOCE SVÁTKY JARA

From 31. březen 2023 09:00 until 02. duben 2023

Ve dnech 31. března 2023 – 2. dubna 2023 pořádá ZO ČZS Častolovice ve spolupráci s ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a za podpory městyse Častolovice tradiční zahrádkářskou jarní výstavu v Častolovicích pod názvem „Velikonoce – svátky jara.“ Bude otevřena každý den od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod.

Tato výstava již dnes má svoji novodobou historii a všem návštěvníkům přibližuje velikonoční tradice a staročeská řemesla. Výstava se uskuteční v celém výstavním areálu, tj. v sokolovně v 1. patře a přízemí, zahrádkářské budově a na celé sokolské zahradě. Vystaveny budou jak kraslice různě malované a zdobené, tak i všechny věci připomínající velikonoční krásu. Každý návštěvník bude moci zhlédnout praktické ukázky zdobení vajíček malováním, tepáním, oplétáním a dalšími technikami. V letošním roce bude velmi zajímavý soubor staročeských řemesel. Výroba dřevěných hraček, vyřezávání loutek, pletení košíků a pomlázek, malování perníků, paličkování a háčkování, ukázky práce na hrnčířském kruhu, keramika v různém provedení a různých velikostech, figurky a předměty ze šustí, pudingu, syslu, rákosu, krouceného papíru a mnoho dalšího bude každý na této výstavě vidět. Překrásné kroje z Podorlicka v aranžmá jarní rozkvetlé zahrady bude příjemným překvapením. Největší křesťanský svátek v roce bude zastoupen nejen charakteristickými výjevy, ale i názorninami a živými symboly zajíci a beránky.

Všechny tyto expozice budou skloubeny se zeleným trávníkem, jarními květinami a tekoucí vodou. V letošním roce se každý návštěvník seznámí s velikým množstvím květin –tulipánů, narcisů a ostatních cibulovin včetně květin z dovozu z Holandska, které budou naaranžovány v celém areálu výstaviště.

Velmi zajímavá bude i soutěž o nejlepší kolekci 3 ks velikonočních kraslic, do které se může každý dva dny před zahájením výstavy přihlásit. Soutěž bude vyhodnocena 2.4. v 15,oo hod. Odevzdávání kraslic lze provést přímo na výstavišti v Častolovicích nejdéle do 30. 3 2023 do 12.00 hod.. Pro všechny návštěvníky bude připraven rozšířený prodej všeho, co je spojeno s příchodem jara. Protože je to výstava zahrádkářů, nebude chybět ani zahrádkářská poradna a prodej květin, cibulovin, okrasných stromků, zeleninové sadby, koření a různých pochutin. K dobré náladě jistě přispěje nejen generální úprava Sokolské zahrady, ale i doprovodný hudební a odborný program včetně bohatého občerstvení.

Parkovné bude zdarma. 

PLAKÁT ZDE

 

 

Aktuality

© Copyright 2023 Městské informační centrum Rychnov nad Kněžnou.
Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Search